ΕΜΒΟΛΙΜΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 345/24-2-2017 εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ, οι φοιτητές που περάτωσαν την κανονική φοίτηση, η οποία ισούται με το ελάχιστο αριθμό των αναγκαίων για την απονομή του τίτλου σπουδών εξαμήνων, σύμφωνα με το Ενδεικτικό Πρόγραμμα Σπουδών, θα εξεταστούν και στην εξεταστική περίοδο του εαρινού εξαμήνου του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους 2016-2017, σε όλα τα μαθήματα που οφείλουν, ανεξάρτητα εάν αυτά διδάσκονται σε χειμερινό ή  εαρινό εξάμηνο.

Έπειτα από τα παραπάνω, παρακαλούνται οι Γραμματείες των Τμημάτων του Π.Θ.  να ενημερώσουν τους φοιτητές τους και να κάνουν δεκτές τις δηλώσεις των μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου (που έχουν διδαχτεί και δικαιούνται να εξεταστούν). Το πληροφοριακό σύστημα των Γραμματειών θα ανοίξει με ειδικό τρόπο, προκειμένου οι φοιτητές να υποβάλουν  τις δηλώσεις των μαθημάτων τους. Οι τεχνικές λεπτομέρειες για την εφαρμογή των παραπάνω και το ακριβές χρονικό διάστημα που θα ανοίξει το σύστημα θα ανακοινωθούν από τη Διεύθυνση Μηχανοργάνωσης.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ