ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

α) Ως καταληκτική προθεσμία, προκειμένου η Γραμματεία να προβεί στον έλεγχο των στοιχείων της ηλεκτρονικής αίτησης και την ταυτοποίηση των νέων φοιτητών, ορίζεται η Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2016.

β) Οι φοιτητές που δεν έχουν συμπληρώσει το Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή, θα πρέπει να το κάνουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

γ) Για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους οι εισαχθέντες πρέπει να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος, είτε αυτοπροσώπως είτε ταχυδρομικώς (Οδός Φυτόκου, Ν. Ιωνία Μαγνησίας Τ.Κ. 384 46  -  Τηλ.: 24210-93011) τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1.       Αίτηση εγγραφής (υπογεγραμμένη)

2.       Φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου ή του αποδεικτού του σχολείου αποφοίτησης

3.       Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας*

*(Κατά την προσέλευσή τους για την εγγραφή πρέπει να έχουν μαζί τους και την αστυνομική τους ταυτότητα)

4.       Μία (1) φωτογραφία ταυτότητας

δ) Ως προς τις διαγραφές: Οι φοιτητές που έχουν διαγραφεί απο άλλο Τμήμα και έχουν ήδη το πισοτποιητικό εγγραφής, θα πρέπει να το καταθέσουν στη Γραμματεία. Οι φοιτητές που έχουν εισαχθεί σε άλλο Τμήμα και θα διαγραφούν από το δικό μας πρέπει να επιστρέψουν στη Γραμματεία το συντομότερο δυνατόν την Ακαδημαϊκή τους Ταυτότητα (πάσο) προκειμένου να ακυρωθεί και να μπορέσουν να αποκτήσουν καινούρια από το νέο Τμήμα εγγραφής τους.