Πως θα έρθετε PDF Εκτύπωση E-mail

ΠΡΟΣΒΑΣΗ

Η πρόσβαση στο Βόλο από την Αθήνα γίνεται με:

• Ιδιωτικό αυτοκίνητο. Η απόσταση είναι 318 km. Ακολουθείτε την εθνική οδό Αθηνών-Λαμίας και στρίβετε στην διασταύρωση του Βελεστίνου. Πριν από την είσοδό σας στο Βόλο υπάρχει ανισόπεδος κόμβος που σας οδηγεί στον περιφερειακό. Αφήνονταςστα δεξιά σας το Πανθεσσαλικό Στάδιο συνεχίζετε και στην επόμενη διασταύρωση στα αριστερά σας φαίνεται το κτίριο της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών όπου στεγάζεται το Τμήμα.
  • Λεωφορεία του ΚΤΕΛ (www.ktel.org) από το σταθμό Λιοσίων, Τηλ.: 210-8329585 και 24210-33253
  • Tρένο (www.ose.gr) από το σταθμό Λαρίσης.

Η πρόσβαση στο Βόλο από τη Θεσσαλονίκη γίνεται με:

• Ιδιωτικό αυτοκίνητο. Η απόσταση είναι 218km. Ακολουθείτε την εθνική οδό Θεσσαλονίκης-Λάρισας και στρίβετε στην διασταύρωση του Βελεστίνου. Πριν από την είσοδό σας στο Βόλο υπάρχει ανισόπεδος κόμβος που σας οδηγεί στον περιφερειακό. Αφήνοντας στα δεξιά σας το Πανθεσσαλικό Στάδιο συνεχίζετε και στην επόμενη διασταύρωση στα αριστερά σας φαίνεται το κτίριο της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών όπου στεγάζεται το Τμήμα.
  • Λεωφορεία του ΚΤΕΛ (www.ktel.org), Τηλ.: 2310-500111 και 24210-33253

ΧΑΡΤΕΣ

Κατεβάστε τον χάρτη του Bόλου
(μεγάλης ανάλυσης), με οδηγίες πρόσβασης για την διευκόλυνση σας